Jdi na obsah Jdi na menu
 


File:MTV Logo.svg
Americká MTV (zkratka z Music Television) je první výhradně hudební televizní stanice na světě. Založena byla 1. srpna 1981 společnostmi Warner a AmEx a své vysílání zahájila příznačně písní Video Killed The Radio Stars (Video zabilo hvězdy rádií) od skupiny Buggles. Vysílání bylo ihned od počátku 24 hodiny denně.

Koncem osmdesátých let MTV začíná tvořit vlastní programy jako např Club MTV, Week In Rock nebo YO!MTV Raps. Vysílání pro Evropu je realizováno z londýnského studia, které v historii MTV zůstává kultovním. V devadesátých letech se MTV rozšiřuje do celého světa. Věhlas si získala pořady jako MTV Unplugged. Známé jsou také hudební ceny MTV Music Awards & MTV Europe Music Awards.

V současné době se připravuje česká MTV.

MTV Czech se má stát čtvrtým kanálem společnosti CET 21. Bude se jednat o českou verzi hudební televizní stanice MTV. Spuštění programu je naplanováno na 29. listopadu 2009. Stanice nebude provozována přímo MTV Networks International, ale mediální společností CME, obdobně jako v Rumunsku. MTV bude dodavatelem know-how.

TV Nova je také jednou ze dvou českých televizních stanic, které s MTV v Česku spolupracovaly. Druhou byla TV Galaxie.

Fakta:

MTV Czech
Spuštěno 29. listopadu 2009
Vlastník CET 21/CME
Ředitel Petr Dvořák
Stát Česko Česko
Evropská unie Evropská unie
Jazyk čeština
(slovenština?)
Vysílací čas 24 hodin denně
Vysílá pro Česko Česko
Slovensko Slovensko
Webová stránka mtv.nova.cz

MTV je nejznámější celosvětová hudební a zábavní televize a multimediální značka pro mladé. Vysílat začala v roce 1981, nejprve v USA a posléze i v dalších zemích světa všech kontinentů. V současné době programy MTV sleduje téměř 600 milionů domácností ve 162 zemích a 33 jazykových mutacích. Česká republika a Slovensko rozšíří rodinu kanálů MTV již brzy, v neděli 29. listopadu. Kdo u toho nebude, jako by nebyl!
MTVZdroj: wikipedie.cz, wikipedie.com, nova.cz, tn.cz, mtv.cz